Renovácia

Renovácia

Po kúpe kaštieľa v roku 2016, sa noví majitelia - manželia Bohdaloví, začali venovať jeho záchrane a rekonštrukcii. Rekonštrukcia je financovaná z vlastných finančných prostriedkov a Grantov EHP a Nórska.

V prvej fáze bolo prioritou kaštieľ a priľahlý park uchrániť pred prirodzeným chátraním.

Druhá fáza pozostávala z rekonštrukcie a prispôsobenia budovy na celoročnú prevádzku.

Počas uplynulých rokov sme zrealizovali historický a pamiatkový výskum, vyčistili sme vnútorné priestory, prebrúsili parkety, vylepšili sociálne zariadenia, zrekonštruovali zimnú záhradu, vyčistili park od náletov, odpadkov a veľa iného.

Okrem generálnej opravy samotného kaštieľa prebiehala aj revitalizáciu parku.

Vízia

Našou víziou do budúcnosti je skĺbenie historického a súčasného, západného a východného, kultúrneho aj technického - myslenia, tradície a života. Kaštieľ s parkom má v budúcnosti slúžiť nielen na krátkodobé relaxačné zážitky, ale má poskytnúť aj možnosti hlbokého zvnútornenia a zastavenia sa s podporou liečivej sily prírody.

Otváracie hodiny počas víkendu

Reštaurácia a kaviareň:

Piatok 24.5.2024: 12:00 - 20:00

Sobota 25.5.2024: 17:00 - 20:00

Nedeľa 26.5.2024: 12:00 - 20:00

Naše najbližšie podujatia:

31.5. - 2.6.2024 (piatok - nedeľa): Víkend otvorených parkov a záhrad

1.6.2024 (sobota): Deň detí v kaštieľskom parku

Prehliadaním našich webových stránok ukladáme do Vášho prehliadača súbory cookies. Niektoré sú nevyhnutné na správne funovanie webu a niektoré slúžia pre analytické a marketingové účely. Všetky cookies sú plne bezpečné. Prosíme Vás o súhlas s ich používaním.
Odmietnuť
Nastavenia
Súhlasím