Renovácia

Renovácia

Po kúpe kaštieľa v roku 2016, sme sa začali venovať jeho záchrane a rekonštrukcii. Rekonštrukcia je financovaná z vlastných finančných prostriedkov a Grantov EHP a Nórska.

V prvej fáze bolo našou prioritou kaštieľ a priľahlý park uchrániť pred prirodzeným chátraním.

Druhá fáza pozostáva z rekonštrukcie a prispôsobenia budovy na celoročnú prevádzku.

Počas uplynulých rokov sme zrealizovali historický a pamiatkový výskum, vyčistili sme vnútorné priestory, prebrúsili parkety, vylepšili sociálne zariadenia, zrekonštruovali zimnú záhradu, vyčistili park od náletov, odpadkov a veľa iného.

Okrem generálnej opravy samotného kaštieľa plánujeme aj revitalizáciu parku s náučným chodníčkom, odpočinkovými zónami pre seniorov, hravými zónami pre deti a mládež, romantické kvetinové zákutia a mnoho iných prekvapení.

Počas letného obdobia v roku 2017 sa nám podarilo v parku zorganizovať niekoľko príjemných podujatí pre verejnosť – Preteky dobrovoľného detského hasičského zboru, Medzinárodný deň detí, Medzinárodný deň jogy.

Vízia

Našou víziou do budúcnosti je skĺbenie historického a súčasného, západného a východného, kultúrneho aj technického - myslenia, tradície a života. Kaštieľ s parkom má v budúcnosti slúžiť nielen na krátkodobé relaxačné zážitky, ale má poskytnúť aj možnosti hlbokého zvnútornenia a zastavenia sa s podporou liečivej sily prírody.

Prehliadaním našich webových stránok ukladáme do Vášho prehliadača súbory cookies. Niektoré sú nevyhnutné na správne funovanie webu a niektoré slúžia pre analytické a marketingové účely. Všetky cookies sú plne bezpečné. Prosíme Vás o súhlas s ich používaním.
Odmietnuť
Nastavenia
Súhlasím