Renovácia

Renovácia

Po kúpe kaštieľa v roku 2016, sa noví majitelia - manželia Bohdaloví, začali venovať jeho záchrane a rekonštrukcii. Rekonštrukcia bola financovaná z vlastných finančných prostriedkov. Dotácia z prostriedkov EHP a Nórska bola získaná na rekonštrukciu kaplnky  s dvomi priľahlými miestnosťami, na prístavbu Oranžérie, rekonštrukciu grotty a na chodníky v parku.

 

Samotná rekonštrukcia sa týkala celého kaštieľa, všetkých vnútorných priestorov, fasády, nové elektroinštalácie, kanalizácia, vykurovanie, výmena okien  a pod. Celá rekonštrukcia prebehla na základe historického a pamiatkového výskumu, pod dohľadom Pamiatkového úradu v Trnave. V súčasnosti ešte stále prebieha aj revitalizáciu parku.

 

Víziou do budúcnosti je skĺbenie historického a súčasného, západného a východného, kultúrneho aj technického - myslenia, tradície a života. Kaštieľ s parkom má v budúcnosti slúžiť nielen na krátkodobé relaxačné zážitky, ale má poskytnúť aj možnosti hlbokého zvnútornenia a zastavenia sa s podporou liečivej sily prírody.

 

 

Reštaurácia a kaviareň

Otváracie hodiny

Pondelok - Utorok: zatvorené (na objednávku)

Streda - Nedeľa: 12:00 - 20:00 hod.

 

Naše najbližšie podujatia

20.7.2024 (sobota)

Letné prehliadky kaštieľa so sprievodcom

2.8. - 4.8.2024 (piatok - nedeľa):

Golfový víkendový pobyt

 

 

Prehliadaním našich webových stránok ukladáme do Vášho prehliadača súbory cookies. Niektoré sú nevyhnutné na správne funovanie webu a niektoré slúžia pre analytické a marketingové účely. Všetky cookies sú plne bezpečné. Prosíme Vás o súhlas s ich používaním.
Odmietnuť
Nastavenia
Súhlasím